Be kategorijos

Kalėdinė eglutė ar kėnis? Kaip prižiūrėti, kad ilgiau džiugintų

Neatsiejama kalėdinio laikotarpio dalis yra eglutė ar kėnis, o, įsigijus tokią šventinę puošmeną, norima, kad ji graži išliktų kuo ilgiau. Nubyrėję spygliai dar prieš šventes gali tapti nemalonia staigmena, todėl svarbu žinoti ne tik tai, kokios eglutės ar kėnio norite, bet ir kaip ilgiau juos išlaikyti gyvybingus bei gražius. O gal Jums svarbu šventes sutikti tvariau? Tuomet rinkitės vazonėlyje šaknydintą eglutę, kurią galėsite pasisodinti kieme ir puošti kasmet.

Kirstos eglutės ir kėniai

Laikotės tradicijų ir Jums smagu artėjant šventėms į namus įsileisti miško kvapą? Kirstų eglučių pasirinkimas yra gerokai didesnis nei vazoninių. Nusipirkus žaliaskarę, nereikėtų jos į namus nešti iš karto – geriau palaipsniui pratinti prie temperatūros pokyčių. Bent dieną medelį palaikykite nešildomame garaže ar įstiklintame balkone. Dar vienas svarbus dalykas – neskubėti pirkti kirstos eglutės pernelyg anksti, jei ji skirta puošti viduje. Tai geriausia daryti likus kelioms savaitėms iki Kalėdų. Eglutės stovui taip pat derėtų skirti tinkamą dėmesį. Stoveliai, į kuriuos galima įpilti vandens, padės ilgiau išlaikyti eglutes gyvybingas.     

Eglutės vazonėlyje

Perkant eglutę vazone, reikėtų pagalvoti, ar ja tik puošite namus Kalėdoms, ar planuojate ir persodinti. Svarbu žinoti, kad didžiosios dalies vazonuose parduodamų eglučių šaknys būna apkirstos, tad tikrai ne visas jas vėliau galėsite persodinti miške ar savo kieme. Vertėtų rinktis medelį, kuris buvo reguliariai persodinamas ir auginamas vazone. Tokios eglės šaknys bus visiškai susiformavusios mažame plote ir nepažeistos, todėl greičiausiai persodinta ji sėkmingai prigis.

Įsigijus eglutę ar kėnį vazone, medeliui reikės skirti šiek tiek dėmesio – laistyti ir retkarčiais apipurkšti vandeniu. Jei nenorite apipurkšti žaisliukų ar lempučių, purkštuvą įkiškite truputį giliau, tarp šakų. Nepamirškite, kad purškiant šventinės lemputės turi būti išjungtos. Esant galimybei, parsivežę vazoninę eglę, pirmą dieną palaikykite ją tarpinės temperatūros patalpoje, nes labai staigus temperatūros pokytis medžiui gali pakenkti. Namuose gyvą augalą patartina laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių, pavyzdžiui, radiatoriaus ar židinio.

Kaip išlaikyti eglutę vazonėlyje po švenčių?

Šventėms praėjus, neskubėkite išmesti kėnio ar eglutės vazone – juos galima išlaikyti. Persodintas medelis prigis ir papuoš Jūsų kiemą ar mišką. Geriausiai prigyja maži augalai iki metro aukščio.

Po Naujųjų metų perkelkite augalą į lauką ar balkoną. Kaip ir įsigijus, taip ir perkeliant eglutę ar kėnį atgal į lauką, tai reikia daryti palaipsniui. Medelį rekomenduojama keletą dienų palaikyti nešildomoje patalpoje. Jei laikysite balkone, nepamirškite palaistyti, kai žemė vazone išsausės. Lauke geriausia medį įkasti su vazonu į daržo žemę. Jei sausį lauko temperatūra teigiama, į žemę augalą galima sodinti atviromis šaknimis. Pasodinę palaistykite vandens ir šaknų stimuliatoriaus tirpalu. Tada tą patį dar kartą padarykite pavasarį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *